نشست نقد و بررسی ترجمه جدید قرآن کریم با ترجمه حجت‌الاسلام والمسلمین کوشا امروز دهم اسفندماه در مؤسسه اطلاعات برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش وبگاه اطلاع‌رسانی استاد کوشا به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نشست نقد و بررسی ترجمه جدید قرآن کریم با ترجمه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی کوشا که توسط نشر نی منتشر شده است امروز دهم اسفندماه در مؤسسه اطلاعات برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی کوشا، مفسر و مترجم قرآن و مدرس سطوح عالی حوزه و قرآن‌پژوه معاصر است. عمده فعالیت‌های وی در حوزه تفسیر و به ویژه ترجمه کلام‌الله مجید است. از او به عنوان پایه‌گذار آموزش پیشرفته فن ترجمه قرآن در حوزه‌های علمیه یاد می‌کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین کوشا با نقد و بررسی بیش از ۲۰۰ ترجمه قرآن، پرکارترین منتقد در حوزه ترجمه قرآن به شمار می‌رود.

«ترجمه‌آموزی قرآن کریم»، «پاسخ به ۱۸۰ شبهه اینترنتی پیرامون قرآن»، «ترجمه‌های ممتاز قرآن در ترازوی نقد»، «پژوهشی در ترجمه‌های برتر قرآن کریم»، «ملاک‌های حدیث شناسی»، «پژوهشی در تاریخ امامزاده داوود و جغرافیای آن» از جمله کتاب‌های منتشر شده کوشاست.

این نشست در قالب سلسله نشست‌های «کتاب معیار» و با حضور حجت‌الاسلام محمدعلی خسروی پژوهشگر حوزه قرآن و معارف اسلامی برگزار می‌شود. نشست کتاب معیار با محور نقد و بررسی ترجمه جدید قرآن کریم روز چهارشنبه ۱۰ اسفند از ساعت ۱۰ صبح در محل نمایشگاه انتشارات اطلاعات برگزار می‌شود.