آیین نکوداشت دکتر سید علی موسوی گرمارودی با حضور استاد کوشا و جمعی از قرآن‌پژوهان و فرهیختگان برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استاد کوشا به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی هنری منطقه پنج تهران، آیین نکوداشت دکتر سید علی موسوی گرمارودی، با عنوان «طلوع ماندگار»، به منظور پاسداشت تلاش‌های ارزنده ادبی، فرهنگی و دینی سید علی موسوی گرمارودی، فردا عصر از ساعت 15 الی 17 در فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

مراسم نکوداشت موسوی گرمارودی با حضور و سخنرانی حسین علیزاده، داور بهترین ترجمه‌های قرآن کریم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد، قرآن‌پژوه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی کوشا، پژوهشگر و مترجم قرآن؛ مهندس مهدی چمران؛ عبدالحسین مختاباد؛ احمد مسجدجامعی، رئیس شورای شهر تهران؛ آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور، رئیس بنیاد نهج البلاغه؛ اکبر ایرانی، رئیس نشر میراث مکتوب؛ لطف‌الله ساغروانی، رئیس انتشارات هرمس؛ محسن چینی‌فروشان، مدیرعامل دفتر نشر فرهنگ اسلامی؛ بهاءالدین خرمشانی، مترجم، نویسنده و قرآن‌پژوه؛ و شاعرانی همچون علی بهمنی، عبدالجبار کاکایی، افشین اعلا و رضا اسماعیلی و با اجرای مجید یراق‌بافان همراه خواهد بود.

گفتنی است، سید علی موسوی گرمارودی با استفاده از توان علمی و قریحه شاعری در راه ترویج مکتب اهل‌بیت(ع) و پاسداشت ارزش‌های اخلاقی و نظام اسلامی نقش مهمی داشته است. این نویسنده و شاعر آئینی پرآوازه ایران، از دهه چهل اشعار مختلفی را منتشر کرده و همچنین در کارنامه خود ترجمه قرآن مجید، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه را نیز دارد. گرمارودی در سال ۱۳۹۰ نیز از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به عنوان یکی از مفاخر ایران‌زمین شناخته شد و به همین مناسبت مراسمی هم برپا و نشان زرین انجمن نیز به وی اهدا شد.

تاکنون آثار ارزنده‌ا‌ی از این شاعر و مترجم توانای معاصر منتشر شده است که از آن جمله می‌توان به مجموعه شعرهای «چمن لاله»، «خط خون»، «تا ناکجا» (این اثر به زبان ایتالیایی ترجمه شده است)، «دستچین»، «باران اخم»، «گزیده شعر نیستان»، «سرود رگبار»، «در فصل مردن سرخ»، «چمن لاله»، «خط خون»‌، «آغاز روشنایی آینه»، «گوشواره عرش»، «تا محراب آن دو ابرو»، «برآشفتن گیسوی تاک»، «سفر به فطرت گلسنگ»، «پیوند زیتون بر شاخه ترنج»، «خواب ارغوانی» و «ما کجا، آن خوب، آن زیبا کجا» و تألیف کتاب‌های «‌غوطه در مهتاب: بررسی و نقد شعر 32 شاعر معاصر»، «شعر و زندگی ادیب الممالک فراهانی»، «از ساقه تا صدر»، «دگر خند: بررسی طنز و هزل و هجو در ادب فارسی»، «زندگانی حاج شیخ محمدتقی بافقی» و داستان‌های «پرتو انسان‌ها» (2 جلد)، «در مسلخ عشق»، «صلیب نخل»، «داستان پیامبران» (2 جلد) و ترجمه کتاب‌های «در کرانه با دریا»، «منشور دادگری»، «قرآن مجید» و «صحیفه سجادیه» و ده‌ها مقاله سودمند در نشریات مختلف اشاره کرد.

گرمارودی کتاب‌های «با دل شیر»، «بابا تاریخ»، «نواب صفوی»، «مرد خوش دل»، «هر که نان از عمل خویش خورد»، «آموزش دین»، «یونس(ع)»، «زکریای رازی» و «داستان حضرت‌نوح(ع)» را برای نوجوانان تألیف کرده است.

گفتنی است، فرهنگسرای فردوس تاکنون در سلسله برنامه‌های طلوع ماندگار، از چهره‌ها و شخصیت‌های برگزیده‌ای چون آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور، رئیس بنیاد بین‌المللی نهج البلاغه؛ زنده‌یاد عبدالحسین زرین‌کوب، ادیب و تاریخ‌نگار معاصر؛ زنده‌یاد محمدعلی اینانلو، مرد طبیعت ایران؛ و زنده‌یاد کاظم معتمدنژاد، پدر علم ارتباطات ایران، تجلیل و قدردانی کرده است.

لازم به ذکر است، علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند به فرهنگسرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۰۵۸۹۰۰ تماس بگیرند.